4. kolo Českého poháru se uskutečnilo v Praze!

Zdeněk Matoušek ml. uspěl na domácí půdě!

 

Poslední letošní turnaj ve stolním Stiga hokeji se uskutečnil 14. prosince v Praze Satalicích. Zúčastnilo se ho 68 hráčů, mezi nimiž nechyběli největší favorité v čele s třineckým Lukášem Turoněm, domácím Zdeňkem Matouškem ml. či jeho pražským kolegou z Big Bandu Honzou Dryákem. Do konečného pořadí jistě chtěl promluvit i Leoš Hvižď ml. z Příbrami.

 

Ze zmíněných hráčů neměl s postupem ze základních skupin do nejlepšího áčka problém žádný z nich. Nejlépe si vedl Honza s jedinou prohrou. Dvě prohry a remízu stály body Lukáše a Zdendu, ale i této dvojici to stačilo k prvenství ve svých základních skupinách. S postupem neměl problémy ani Leoš, který postoupil ze čtvrtého místa své základní skupiny. Příjemným překvapením byly výkony Karla Krejčíka z Příbrami, který se na turnaji Českého poháru ukázal po více než roce, a hned z toho bylo druhé místo v jeho základní skupině! V konečném pořadí skončil na krásném 23. místě! Základní skupiny se obešly bez větších překvapení. Snad jen neúčast Kuby Sládka z THC Stiga Elites v elitním áčku se neúplně očekávala, ale Kuba si to vynahradil tím, že vyhrál skupinu B.

 

V áčku se nejvíce dařilo Zdeňkovi Matouškovi ml. a Leošovi Hvižďovi ml., třetí skončil Standa Kraus. Postup do playoff si pohlídali i čtvrtý Honza Dryák a „až“ sedmý Lukáš Turoň. První kolo playoff se obešlo bez překvapení, i když série mezi Lukášem Turoněm s Václavem Piklem a Kryštofem Leblem s Martinem Maděrou musel rozhodnout až pátý rozhodující zápas. Nakonec se radovali prvně jmenovaní.

 

I čtvrtfinále nabídlo dvě vyrovnané pěti zápasové série a to mezi Zdendou Matouškem ml. a Patrikem Petrem a mezi Lukášem Turoněm a Leošem Hvižděm ml. Postup do semifinále mohl slavit Zdenda po vítězství 5:4 v pátém zápase a možná trochu překvapivě i Leoš po vítězství 4-3 v prodloužení pátého zápasu. Semifinálovou dvojici doplnili ještě Standa Kraus a Honza Dryák, kteří s postupem takové problémy neměli.

 

Semifinále měla jednoznačný průběh. Zdenda nejkratším možným způsobem porazil Honzu Dryáka, o jeden zápas více potřeboval Leoš na zdolání Standy Krause.

 

Ani finálová bitva mezi Zdeňkem Matouškem ml. a Leošem Hvižděm ml. neměla dlouhého trvání. Po třech vítězstvích, z toho jednou v prodloužení, se z celkového prvenství radoval domácí Zdeněk! Třetí místo obsadil Standa Kraus z Absolut Desperation. Gratulujeme!

 

Všem hráčům děkujeme za účast a za pěkný pohodový turnaj, ke kterému přispěli i oni sami!

 

Kompletní výsledky naleznete zde:

Průběžné pořadí Českého poháru zde:

 

Fotografie z turnaje zde:

 

Příští kolo Českého poháru se koná 18. ledna 2014 v Brně! Očekává se velká účast hráčů, takže si i Vy přijďte zahrát a změřit své síly a dovednosti s nejlepšími hráči České republiky, ale i s těmi, co jsou na podobné výkonnosti jako jste Vy! Turnajovou pozvánku naleznete zde: