O poslední body poprvé v Rokycanech!

Poprvé  a přesto naposledy,

 

tak by se dalo charakterizovat poslední kolo Českého poháru ve stolním Stiga hokeji, které se vůbec poprvé konalo v Rokycanech. Turnaj se uskutečnil  3. května 2014 a zúčastnilo se ho 55 hráčů. Velký souboj se očekával mezi Zdeňkem Matouškem ml. a Yevhenem Levdanskym nejen o to, kdo bude v Rokycanech nejlepší, ale především o to, kdo vyhraje celkové hodnocení v rámci Českého poháru za sezónu 2013/2014. Mírný náskok dvaceti bodů měl Zdeněk. Ještě vyrovnanější byl boj o konečné třetí místo v celkovém pořadí. Patrik Petr vedl o pouhé dva body před Honzou Dryákem. Z důvodu nižšího počtu hráčů byli účastníci rozděleni do tří základních skupin, místo obvyklých čtyř.

 

První základní skupině vládl Zdeněk Matoušek ml., který dokázal z osmnácti zápasů sedmnáct vyhrát a jen jednou remizovat. Druhou skupinu ovládl jeho klubový kolega Filip Hamáček, který sice dvakrát prohrál, ale i tak mu to stačilo k prvenství ve skupině, druhý skončil Honza Dryák. Třetí skupinu vyhrál Patrik Petr, druhý trochu překvapivě, ale zaslouženě, skončil Michal Boštík. „Až“ třetí příčka patřila Yevhenu Levdanskymu. S postupem do áčka ale nikdo z favoritů neměl sebemenší problémy.

 

V áčku ve skvělých výkonech pokračoval Zdeněk Matoušek ml. a s osmibodovým náskokem dokázal skupinu vyhrát. Druhý skončil Filip Hamáček díky vyhranému vzájemnému zápasu s Patrikem Petrem. Vzájemný zápas rozhodl i o tom, že do playoff ze čtvrté pozice šel Honza Dryák, z páté Yevhen Levdansky, šestý pak s jednobodovým odstupem skončil domácí Standa Kraus. O vyrovnanosti hráčů vypovídá fakt, že mezi druhým a šestým hráčem v pořadí byl rozdíl pouhých dvou bodů. Dobré výkony v odpolední části opustily Michala Boštíka a o dva body zůstal před branami playoff.

 

První kolo playoff žádné překvapení nepřineslo, i když hlavně Filip Hamáček, druhý v áčku, se v souboji s patnáctým Václavem Piklem dost natrápil, když o svém postupu musel rozhodnout až v posledním možném pátém duelu. Za zmínku jistě stojí i to, že čtyři z pěti zápasů skončily rozdílem jediného gólu.

 

Po dramatickém boji si ve čtvrtfinále Filip trochu odpočinul, když svého soupeře dokázal vyřadit nejrychlejším možným způsobem. Stejně lehce postoupil i Zdeněk Matoušek ml.. O jeden zápas více potřeboval Yevhen Levdansky k udolání Honzy Dryáka. Až pátý zápas musel rozhodnout na góly nejbohatší sérii mezi Patrikem Petrem a Standou Krausem, v níž v každém zápase padlo minimálně 7 gólů! V posledním rozhodujícím utkání byl úspěšnější Patrik Petr, což mu po vyřazení Honzy Dryáka zajistilo celkové třetí místo v konečném pořadí Českého poháru. Rovněž rozhodnuto bylo i o celkovém prvenství. Zdeňkovi Matouškovi ml. postup do semifinále zajistil titul a pohár pro nejlepšího hráče sezóny 2013/2014.

 

O tom, že je titul ve správných rukou, mohl Zdeněk přesvědčit v semifinále, kde se utkal s jeho nejbližším pronásledovatelem Yevhenem Levdanskym. Série byla velmi vyrovnaná, pouze jeden zápas skončil větším než jednobrankovým rozdílem. Zdeněk se ujal vedení 2-0, ale Yevhen sérii dokázal srovnat. V pátém rozhodujícím duelu byl úspěšnější Zdenda a mohl se tak radovat z postupu do finále, kde na něj již čekal Patrik Petr, který bez zaváhání postoupil přes Filipa Hamáčka, i když i zde se jednalo o velmi vyrovnané duely.

 

Pro diváky v atraktivním finále, bohatém na góly, kde gólový průměr činil 8 gólů na zápas, byl přesnějším střelcem Zdeněk Matoušek ml. a dokázal k celkovému prvenství v sezóně přidat i celkové vítězství v posledním kole Českého poháru v Rokycanech! Třetí příčku obsadil Filip Hamáček. Gratulujeme!

 

Kompletní výsledky naleznete zde:

 

Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout zde:

 

Poslední Stigovou událostí sezóny 2013/2014 bude Mistrovství republiky, které se uskuteční o víkendu na přelomu května a června v Jihlavě. Turnajovou pozvánku naleznete zde: