Šprtec: Brněnský Eurovalley Cup přivítal 105 účastníků

Po lednovém kvalifikačním turnaji v Mostě, kde se na start postavilo 108 hráčů a hráček, vyrazilo na druhý významný turnaj sezóny – brněnský Eurovalley Cup 105 účastníků. Někteří si jen tak zahrát šprtec, jiní s vidinou zisku důležitých bodů do Českého poháru 2014. Právě jeho pořadí nekompromisně určuje začátkem listopadu omezený počet postupujících na mistrovství České republiky v jednotlivých věkových kategoriích. Pořadatel letošního mistrovství ČR zatím ještě není znám, i tak se již bodové zisky hráčů toužících alespoň v koutku duše po republikovém titulu pomalu plní.

Právě v Brně se kvalifikační jízda přehoupla to své druhé poloviny a kdo dosud na turnajích Českého poháru nebodoval, měl dnes nejvyšší čas tak učinit. Svůj první zásah sezóny zaznamenal například celkově druhý Michal Odehnal (BHK Orel Boskovice). Ani druhé místo v druhém největším turnaji sezóny však pro něj neznamená jistotu postupu. Řadí jej na průběžné 41. místo v pořadí mužské kategorie a bude muset v průběhu sezóny ještě minimálně devět svých soupeřů v kvalifikaci přeskočit. Naopak téměř jistý postup má již v polovině sezóny dnešní vítěz – Odehnalův oddílový kolega Jakub David. To stejné pak platí pro Martina Kučeru (SHL SDS EXMOST Brno), který si třetím místem na Eurovalley Cupu upevnil průběžné vedení v pohárovém pořadí.

Medailové pořadí:

  1. DAVID Jakub – BHK Orel Boskovice
  2. ODEHNAL Michal – BHK Orel Boskovice
  3. KUČERA Martin – SHL SDS EXMOST Brno

Nejlepší v kategoriích:

  • ŽENY: ZAJÍČKOVÁ Petra – BHL Žďár nad Sázavou
  • JUNIOŘI: MÜLLER Ondřej II. – BHC AB STAIN Most
  • ST. ŽÁCI: MATOUŠEK Filip – THE Orel Bohunice
  • ML. ŽÁCI: STRÁŽNICKÝ Zbyněk – A.Počtová-papírnictví Žďár n.S.
Následující týden se šprtec přesouvá do Ruska, kde se uskuteční tradiční Russia Open jednotlivců spolu s týmovou soutěží družstev, za 14 dní pak pokračují dalšími koly 1. i 2.liga družstev.