Šprtec: Dobrá Voda přidala osmý štítek na Pohár mistrů evropských zemí

WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic se vrací na vrchol. Historicky nejúspěšnější billiard-hockeyový tým loni po tříleté odmlce získal znovu mistrovský titul a zajistil si účast v Poháru mistrů evropských zemí. Na jeho finálovou část vyrazil do švédského Lundu a díky podpoře sponzorů i Jihočeského kraje mohl k finále nastoupit v kompletní sestavě. Právě šíře kádru se ukázala jako rozhodující v závěrečném zápase proti domácímu Lundu BHC. Vyrovnaný souboj strhnul český mistr na svou stranu až ve třetí směně, kterou vyhrál 3:0, celý zápas 5:2 a na trofej pro vítěze PMEZ tak přidal již osmý štítek se jménem dobrovodského klubu.

Součástí programu finále PMEZ byl i turnaj jednotlivců, tradiční Scandinavian Open, dříve zvaný také Öresund Cup. V jeho hodně kvalitním, i když – jak je bohužel v posledních letech ve Švédsku zvykem – nepříliš početném startovním poli se prosadili dobrovodští na první tři místa. Zvítězil Tomáš Vančura. Protože se ale Jihočeši soustředí hlavně na domácí soutěže, v průběžném pořadí WTHA Tour nefigurují příliš vysoko. Zato českou ligu mají rozehranou výborně. Neztratili ani bod a v podzimní části sezóny je čeká rozhodující zápas o mistrovský titul proti ostravským Šprtmejkrům.

Ve WTHA Tour je po Scandinavian Open klasifikováno 271 hráčů a hráček z deseti zemí a Češi vedou ve třech ze čtyř vypsaných kategorií. Poslední díl napíše letošní Tour v říjnu ve slovenské Senici. Slovakia Open bude doplněn týmovým turnajem Schools Challenger, žákovskou obdobou PMEZ.