Šprtec: Dva tituly z Petrohradu

Tři týdny po mezinárodním mistrovství ČR ve stolních hokejích, které proběhlo v Mostě, vyrazili naopak do světa stolní hokejisté z Mostecka. V ruském Petrohradě na ně čekal náročný program čtyř turnajů a navíc i turistická část v podobě návštěvy nejvýznamnějších památek metropole na Něvě.

Hlavní část pobytu byla ale samozřejmě soutěžní a největší prostor dostal, stejně jako při nedávném Czech Open, billiard-hockey šprtec. Především k němu také zástupci Mostecka upnuli svou přípravu a útok na přední příčky. Výbornou formu si do Ruska přivezl Michal Justra, hájící barvy KSH CorroTech Meziboří, a jako druhý člen BHC Most dokázal zvítězit ve šprtcovém Russia Open. Poprvé se to podařilo před deseti lety Jakubu Hasilovi. Druhé místo obsadil Tomáš Sýkora (BHC 4.ZŠ Most) a těsně pod stupni vítězů skončil Jakub Hasil (BHC StarColor Most „B“).

Pro mladé mostecké hráče po soutěži jednotlivců následoval ještě billiard-hockeyový Schools Challenger, mezinárodní finále Ligy škol. V této soutěži již v minulosti uspěli i mostecké celky, konkrétně týmy 15.ZŠ Most (2004, 2008), 8.ZŠ Most (2011) a 10.ZŠ Most (2012). V letošním roce reprezentoval českou republiku výběr hrající pod hlavičkou BHC Most U15 ve složení Tomáš Sýkora (4.ZŠ Most), Miroslav Suchomel (15.ZŠ Most) a Pavla Mišíková (18.ZŠ Most). V samotném finále mostečtí porazili nejprve tým Panteri jednoznačně 6:0. Druhý zápas proti družstvu Sizis byl dlouho výrazně vyrovnanější, konečné skóre ale vyznělo opět pro mostecké vysoko 5:1 a ti tak ve 14.ročníku Schools Challenger zvítězili.