Šprtec: Meziboří hostilo žákovská finále

Mezibořská základní škola se stala o víkendu dějištěm prvního z vrcholů letošní billiard-hockeyové sezóny. Právě sem se totiž sjeli finalisté Ligy škol a Žákovské Tour. Mezi osmičkou týmů, které prošly do finále OZPáčkovy Ligy škol, nebyl předem jasný favorit. Poměrně suverénně ale po loňském stříbru k vítězství dokráčel celek CVČ Legato Kohotouvice. Druhé místo vybojovala 8.ZŠ Most a byla to již pátá medaile této školy ve finálových turnajích. Ani pro bronzové družstvo DDM Boskovice nebyl zisk cenného kovu žádnou novinkou, ačkoli ty předchozí posbírala jiná hráčská generace.

Favoritem na přidělení pořadatelství finále pro rok 2015 je právě letošní vítěz CVČ Legato Kohoutovice. A tento tým bude také favoritem mezinárodního finále Schools Challenger, které se uskuteční v říjnu ve slovenské Senici. Velký pozor si ale kohoutovičtí budou muset dát hlavně na polská družstva, jak se ukázalo ve finále TOP16 Žákovské Tour 2013.

Do něj se kvalifikovali hned čtyři zástupci polského billiard-hockeye, což byl úspěch již sám o sobě, vzhledem k tomu, že body se získávají na turnajích Českého poháru. Poláci se na dlouhou cestu i na turnaj dobře připravili a OZP TOP16 proměnili ve svůj triumf. Zvítězil Slawomir Luska (UKS Sparta Czyzowice) před oddílovým spoluhráčem Patrykem Dudou. Bronz získal Vojtěch Jandečka (BHC AB STAIN Most „B“).

Šprtec teď čeká tři týdne bez významnější akce, v sobotu 12. dubna ale zbystří všichni bojovníci o účast na mistrovství České republiky. Na programu je totiž druhý turnaj nejvyšší kategorie v Brně, účastnit se mohou nejen registrovaní hráči, ale také úplní nováčci.