Šprtec: Sportovní setkání Most-Marienberg

Sportoviště mostecké 15.základní školy hostila klání Sportovního setkání Most – Marienberg. V kolektivních hrách a atletice se zde utkali žáci a žákyně pozvaných škol z Mostu a Marienbergu, turnaje ve stolních hokejích byly zařazeny i do oficiálních celoročních soutěží a byly tak otevřeny i pro zájemce z řad veřejnosti.

Velmi kvalitní obsazení měl zejména billiard-hockeyový turnaj. Z celkového vítězství se ale nakonec neradoval žádný z prvoligových hráčů. Precizní hrou se prosadil kapitán druholigového Litvínova Michal Justra. Na stupních vítězů jej doprovodili Miroslav Martínek (Netopýři Most) a Ondřej Černý (BHC AB STAIN Most). Nejlepším zahraničním účastníkem byl třináctý Leon Loose – TS Marienberg (Německo).

Projekt Sportovní setkání Most – Marienberg 2013 (číslo projektu 0632.00/130213/1/02) realizuje Billiard-hockey club Most, o.s. společně se svým německým partnerem Heinrich-von-Trebra-Mittelschule Marienberg. Na jeho financování podílí Evropská Unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Cíl3.

Šprtcový turnaj v Mostě byl poslední z menších mezinárodních turnajů před blížícím se Czech Open 2013. To hostí v sobotu 13.července Boskovice, za šprtcové stoly se postaví podle předběžných odhadů 120 hráčů a hráček.