Stigařská sezóna začala!

Již 25. sezóna Českého poháru začala v Praze!

První kolo Českého poháru sezóny 2014/2015 začalo v Praze v Kbelích. V budově místní základní školy se sešlo 64 hráčů a mezi nimi nemohli chybět největší favorité v čele s mistrem republiky pro rok 2014 Lukášem Turoněm a celkovým vítězem série Českého poháru z minulé sezóny Zdeňkem Matouškem ml.. O nejvyšší příčky se jistě chtěli poprat i Patrik Petr a domácí legenda Honza Dryák, který na začátku turnaje dostal pamětní plaketu, jelikož se účastnil již 200. turnaje Českého poháru, gratulujeme! Jistě krásný pocit dostat cenu ještě před začátkem turnaje. J

Základní skupiny výše jmenovaní, až na Zdeňka, který skončil o bod třetí, s přehledem vyhráli. Před Zdeňka se v první skupině natlačili David Šmíd a Filip Hamáček.

V odpoledním „áčku“ ve skvělých výkonech pokračoval Honza Dryák, který skupinu o dva body před Patrikem Petrem vyhrál a do playoff šel z nejvýhodnější pozice. Zdeněk Matoušek ml. odpoledne zabral a vybojoval si čtvrté místo, „až“ pátý skončil Lukáš Turoň, před ně se na třetí místo protlačil Leoš Hvižď ml..

V prvním kole playoff výše nasazení hráči až na Martina Maděru nezaváhali a mohli se těšit na čtvrtfinálové boje. Martin jako šestý nasazený podlehl další legendě stolního Stiga hokeje Pavlu Plešákovi. Jak by někteří řekli, playoff je o zkušenostech a Martin ještě pořád patří mezi mladé hráče a naděje českého Stiga hokeje.

Hladce si ve čtvrtfinálových soubojích poradili Honza Dryák s Filipem Hamáčkem, Patrik Petr s Davidem Šmídem a Leoš Hvižď ml. s Pavlem Plešákem. Již ve čtvrtfinále na sebe narazili největší favorité Lukáš Turoň a Zdeněk Matoušek ml.. Ale Zdeněk se na turnaji nepotkal zrovna s nejlepší formou a po čtyřech zápasech se z postupu mohl radovat Lukáš.

Semifinále tak proti sobě svedlo Leoše s Patrikem a Lukáše s Honzou. I zde byl průběh sérií, možná až trochu překvapivě, jednoznačný a bez jediného zaváhání do finále postoupili Patrik Petr a Lukáš Turoň.

Finálové klání začalo dvěma nerozhodnými výsledky. V prvním prodloužení byl úspěšnější Lukáš, v druhém Patrik. Třetí zápas o gól vyhrál Lukáš a po výhře i v dalším zápase finálovou bitvu ukončil a mohl se radovat z celkového prvenství. Třetí místo obsadil Honza Dryák. Medailistům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za účast a za to, že přispěli k pohodovému a přátelskému začátku nové sezóny Českého poháru. Poděkování samozřejmě patří i pořadatelům, kteří turnaj perfektně připravili.

Kompletní výsledky naleznete zde:

Příští kolo Českého poháru se koná 11. října 2014 v Třinci. Turnajovou pozvánku naleznete zde: Všichni jste srdečně zváni!